Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

WYPOCZYNEK LETNI W GMINIE PIESZYCE

Utworzono dnia 19.06.2024

Blisko 27 000 zł na organizację wypoczynku letniego w Gminie Pieszyce

 

Już za moment rozbrzmi ostatni dzwonek, a zaraz po nim rozpoczną się upragnione wakacje. Cieszymy się razem z uczniami. Ci będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza atrakcji przygotowanych przez Organizacje Pożytku Publicznego w Gminie Pieszyce.

Od lat towarzyszy nam hasło, że lato w mieście nie musi być nudne, wręcz przeciwnie może być bardzo atrakcyjne. Zwłaszcza dla tych najmłodszych mieszkańców Pieszyc. Jeszcze końcem kwietnia światło dzienne ujrzało zarządzenie mówiące o organizacji wypoczynku letniego dla dzieci, młodzieży i seniorów. W konkursie wzięło udział 8 podmiotów, a na ten cel Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeznaczyła ok. 27 000 zł.

Dotację na organizację wyjazdu na obóz piłkarski otrzymały drużyny MKS Pogoń Pieszyce i LKS Boxmet Piskorzów - pierwsza drużyna spędzi tydzień w Mrągowie, natomiast druga pięć dni w Szklarskiej Porębie. Wyjazdy są doskonałym elementem integracyjnym, dzieci będą brały udział w codziennych treningach, meczach i sparingach, oczywiście nie zabraknie czasu na zwiedzenia i przyjemności.

Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej z 7 DH Iskra kolejny raz spędzi czas w Lginiu. Podczas harcerskiej przygody nie zabraknie programu profilaktyczno-wychowawczego pn.”Każda używka to fałszywka”, dodatkowo harcerze wezmą udział w zajęciach z majsterkowania, zawodach sportowych, festiwalu piosenki, wycieczkach i wędrówkach pieszych, a także nocy filmowej.

Interesującą ofertę wypoczynku popołudniowego dla młodzieży przygotowała Fundacja Inicjatyw Kulturalnych Potok z Kamionek. Właściciele Muchomorka zapraszają na drugą edycję projektu „Podróże małe i duże”. W ramach realizacji zadania uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w cyklu spotkań z podróżnikami, którzy przeżyli ekstremalne wyprawy, poznać obce kultury, krajobrazy i smaki z dalekich zakątków świata, a także wziąć udział w warsztatach wielokulturowych. Szczegóły www.fundacjapotok.wordpress.com lub na fp Fundacja Potok.

Dotację otrzymały także dwa klubu zapaśnicze działające na terenie Gminy Pieszyce: ULKS Sowa Pieszyce i ZKS FORTIS. Klub Sowa Pieszyce jest organizatorem obozu szkoleniowo – sportowego. Zawodnicy wyjadą do Świeradowa Zdroju, Pieczyska i Głuchołaz, natomiast nowo powstały klub Fortis jest organizatorem obozu stacjonarnego, który odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach. Zawodnicy obu klubów wezmą udział w codziennych treningach, pogadankach profilaktycznych, a także wycieczkach krajoznawczych.

Stowarzyszenie Wybieram Zdrowie organizuje w Pieszycach stacjonarny obóz w Szkole Podstawowej nr 1 w Pieszycach pn. „Aktywne wakacje”, oferta jest skierowana do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Projekt podzielono na dwa segmenty – 8-12 lipca organizatorzy zapraszają zainteresowane dzieci i młodzież. Grupa ta weźmie udział w zajęciach sportowych, dietetycznych i językowych. Drugi segment zakłada organizację zajęć łuczniczych dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzonych pod czujnym okiem dyplomowanego trenera III klasy łucznictwa. Koordynatorem projektu jest Łukasz Łuniewski – zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeoevvUrL6rwSpuGD4X9j5M5iYNxjrj67yiza50FISbWLuQQg/viewform

pod nr tel. 601 – 938-320, lub luniewski.lukasz@gmail.com.

Organizatorem półkolonii letnich jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. PHOP w Pieszycach. Dwutygodniowe zajęcia odbywać się będą od 24 czerwca do 5 lipca. Uczestnicy otrzymają śniadanie i dwudaniowy obiad, a także wezmą udział w licznych zajęciach – artystycznych, sensorycznych, sportowych i wyjazdowych. Celem organizacji półkolonii jest zapewnienie dzieciom i młodzieży dostępu do programów edukacyjnych, sportowych i profilaktycznych, promujących wartościowych i zdrowy styl życia, a także uczących umiejętności potrzebnych do życia bez alkoholu i innych używek.

Wypoczynek letni współfinansowany jest ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W tym roku dotacje otrzymało pięć organizacji na łączną kwotę 26 870 zł.

Organizatorami zajęć dla dzieci w okresie wakacji – bez dotacji – jest Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Pieszycach, która organizuje moc atrakcji dla najmłodszych przez cały lipiec. „Wakacyjna Akademia Przygód”, „Tydzień Aktywności i Kreatywności", „Ahoj, Przygodo! Wodne Opowieści", „Wakacyjny Klub Odkrywców". Zapisy pod nr tel. 665 002 242.

Centrum Usług Społecznych w Pieszycach kolejny rok organizuje od 1 do 30 sierpnia zajęcia świetlicowe dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach z służbami mundurowymi, warsztatach magiczno – eksperymentalnych, a także wycieczkach wyjazdowych do Lutomierza, Ząbkowic Śląskich, Zagórza Śląskiego.

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny